تاریخ سفر: ۰۴ تیر , ۱۳۹۷
مدت سفر: 30 روز
محل برگزاری: کانادا، مکزیک

 

کانادا و مکزیک

در تاریخ ۴ تیرماه ۹۷ از تهران به مقصد تورنتو پرواز کردیم ،تعداد مسافران در این برنامه ۷۰ نفر میباشد . پرواز ما ایرلاین بریتیش بود . مدت ۷ ساعت از تهران تا مقصد لندن در هواپیما بودیم و بعد از سه ساعت ترانزیت  در فرودگاه لندن ،به مقصد تورنتو پرواز کردیم و بعداز ۸ ساعت پرواز به تورنتو رسیدیم .

 پرواز بیشه تور برفراز جزایر آیسلند اقیانوس اطلس نزدیک به مدار قطب شمال، اینجا نزدیک به همون منطقه ای است که کشتی تایتانیک به کوه یخ برخورد کرد و غرق شد.

اولین برنامه ما در کشور کانادا دیدن آبشار نیاگارا بود . بعد از یکساعت اتوبوس سواری از شهر تورنتو به آبشار نیاگارا رسیدیم، که به عنوان بزرگترین و پهن ترین آبشار دنیا معروف است. این آبشار در حقیقت دارای سه آبشار میباشد که دو تا از آنها در کشور کانادا و دیگری در کشور آمریکا جریان دارد . آبشار نیاگارا در منطقه مرزی  بین آمریکا و کانادا قرار گرفته اند و یک طرف رودخانه و آبشار نیاگارا کشور آمریکا میباشد، آن طرف آب ،کشور کانادا وجود دارد. قایقهای آبی رنگی که لباسهای آبی به تن دارند گردشگران آمریکایی هستند که در آمریکا هستند و قایقهای قرمز رنگ گردشگرانی هستند که در کانادا میباشند.

 

بر فراز برج اسکای لون نیاگارا

سوار قایق شدیم با قایقهای تفریحی به زیر آبشار رفتیم و به جایی رسیدیم که چشم فقط رنگین کمان را میدید و قطرات آب بود که تمام سرتا پای گردشگران را خیس میکرد وقتی که به زیر آبشار اصلی نیاگارا رفتیم دیگر امکان عکسبرداری و فیلمبرداری نبود و فقط یک پرده سفید جلو چشممان دیده میشد .

از امکانات دیگر آبشار نیاگارا زیپلاین بود که میتوانستیم با آن  از یک طرف  آبشار نیاگارا  به طرف دیگر رفت. شهر نیاگارا شباهت زیادی با شهر لاس و گاس داشت که دارای کازینو و مراکز بازی و سرگرمی و تفریحی میباشد ما برای گردشگرانمان یک سورپرایز هیجان انگیز در بالای برج اسکای لوین  نیاگارا داشتیم و آن هم یک wellcom lunch بسیار عالی و متنوع در رستوران گردان بالای برج نیاگارا (اسکای لوین ) بود.

سیتی هال (ساختمان شهرداری)

در روزهای دیگری که در شهر تورنتو بودیم از خیابان یانگ که طولانی ترین خیابان دنیا میباشد دیدن کردیم، و از میدان دانداس که میدان مرکزی شهر تورنتو است و همچنین ساختمان شهرداری که ساین یا تابلوی تورنتو جلوی آن قرار گرفته دیدن کردیم و تعدادی از مسافرها عکس یادگاری با ساین تورنتو گرفتند.

گردشگران بیشه تور در موزه رویال آنتاریو شهر تورنتو

یکی از مهمترین جاهای تورنتو  خصوصا برای ما ایرانیان موزه رویال میباشد، داخل موزه رویال تورنتو یک موزه ۴طبقه وجود دارد که در قسمتهای مختلف موزه تاریخ قسمتهای مختلف آمریکای شمالی از جمله تاریخ ایندینها یا سرخپوستان کانادایی و شیوه زندگی آنها  نمایش داده میشد .

یک طبقه از موزه رویال تورنتو به آثار تاریخی ایران اختصاص دارد که برای گردشگرانی که همراه ما بودند بسیار جالب بود که آثار تاریخی از کرمانشاه، لرستان، استان خوزستان در این موزه دیده میشد. حتی خیلی جالب بود که در یک قسمتی از موزه رویال تورنتو آثار تاریخی مربوط به معبد بابایادگار و کوهستان دالاهو در استان کرمانشاه بود که واقعا این برای همه خیلی جالب بود.

مرکز شهر تورنتو و برج سی ان تاور که گفته میشود دومین برج مرتفع دنیاست.

مرکز شهر تورنتو شباهت زیادی به داون تان نیویورک و منهتن دارد.

از دیدنیهای دیگر تورنتو که معروفترین آن برج c n Tower تورنتو هست که با یک آسانسوری که تقریبا ۴ دقیقه طول میکشد شما را به بالای برج میرسانند و در آنجا کل شهر تورنتو و حتی آبشار نیاگارا که تقریبا در ۸۰ کیلومتری شهر تورنتو میباشد  را میتوانید نظاره کنید، از برج بالا رفتیم و گشتی در اطراف میدان دانداس و ساختمان شهرداری و همچنین شهر گردی در تورنتو داشتیم.

پارک سافاری آفریقا در استان آنتاریو کانادا

در این پارک میتوانید پوشش جانوری آفریقا را در فضای باز تماشا کنید.

یک روز را در تورنتو به یک برنامه ای بنام افریکن سافاری و یا سافاری آفریقا اختصاص دادیم که حدود یک ساعت و نیم با اتوبوس زمان برد که از شهر تورنتو به پارک سافاری برسیم ، داخل پارک سافاری تورنتو یک آفریقای کوچک درست کردند که زرافه ها از وسط خیابان رد میشوند، شیرهای نر و ماده را میبینیم و سایر حیوانات دیگر میمون، شامپانزه ،شیر سفید(که از نمونه های بسیار نادر میباشد) و انواع پرنده های افریقای داخل این پارک وجود داشت و با اتوبوسهایی که مخصوص خود پارک بود گشت یک ساعته داخل پارک داشتیم و چندین ساعت هم برای دیدن شوی پرندگان و برنامه های دیگر داخل پارک وقت گذاشتیم.

حیوانات این پارک آزادانه در میان گردشگران در رفت و آمد هستند.

ببر سفید حاصل یک اتفاق نادر ژنیتیکی به علت ازدواج دو ببر نارنجی

سلطان جنگل در سافاری

بعد از ۵ شب اقامت در شهر تورنتو به سمت شهر اوتاوا حرکت کردیم از شهر تورنتو خداحافظی کردیم.

 

بیشه تور به طرف هزار جزیره آنتاریو

بعد از دو ساعت اتوبوس سواری از شهر تورنتو  به هزار جزیره آنتاریو  رسیدیم،  آنتاریو نام دریای بزرگی در استان آنتاریو میباشد، تورنتو مرکز استان آنتاریو است داخل دریاچه آنتاریو صدها جزیره قرار گرفته و  برخی از این جزایر متعلق به کشور کانادا و برخی متعلق به کشور آمریکا میباشد و ما از قبل که یک کشتی رزرو کرده بودیم و در این کشتی به مدت یک ساعت و نیم داخل دریاچه آنتاریو به گشت جزایر پرداختیم.

هزار جزیره تورنتو بیش از ۱۷۰۰ جزیره را در ابعاد مختلف در خود جای داده است.

بعد از گشت هزار جزیره به سمت اتوبوس هایمان حرکت کردیم و مسیر را به سمت شهر  اوتاوا ادامه دادیم.

این جزایر بین ایالت متحد آمریکا و کانادا تقسیم شده و اگر برای گشت در این مناطق قایق شخصی گرفتین مراقب باشید وارد آبهای آمریکا نشوید.

گروه هفتاد نفره بیشه تور در سفر کانادا اوتاوا پایتخت کشور کانادا

اوتاوا پایتخت سیاسی کشور کانادا میباشد و با اینکه شهر کوچکی است به هر حال هم برای اینکه استراحتی بین مسیر داشته باشیم و هم اینکه بتوانیم از پایتخت دیدن کنیم یک شب را در اوتاوا اقامت داشتیم.

ساختمان پارلمان و برج صلح شهر اوتاوا

در اوتاوا از ساختمان پارلمان جدید و ساختمان پارلمان قدیم دیدن کردیم و همچنین کانال ریدو  که سیستم آب رسانی جالبی در سطح شهر اوتاوا بود دیدن کردیم، و همچنین از یادمان جنگهای کانادا دیدن کردیم.

رودخانه اوتاوا و آب بندهای کانال ریدو

این منطقه در زمستان تبدیل به بزرگترین پیست اسکی روی یخ در جهان میشود.

از شانس خوبمان توانستیم مراسم رژه و تعویض گارد حفاظتی پارلمان هم ببینیم که هر روز صبح با یک مراسم خاصی تعویض گارد حفاظتی پارلمان اوتاوا انجام میشود ،

به بازار محلی اوتاوا رسیدیم و توانستیم پولهایمان را چنج کرده و از بازار محلی اوتاوا هم دیدن کردیم.

بعد از یک شب اقامت در شهر اوتاوا به سمت شهر کبک حرکت کردیم، از اوتاوا تا کبک سیتی حدوذ ۴ ساعت راه بود و در حقیقت شهر کبک و شهر مونترال دو شهر فرانسوی زبان کانادا هستند.

بیشه تور در محله ترزور کبک سیتی کانادا

از شهر فرانسوی زبان کبک دیدن کردیم که مهمترین جذابیتهای گردشگری آن ، آبشار مونت مورسی، کلیسای نورتدام و میدان ترزور میباشد و معماری این شهر به اروپای کوچک در کانادا معروف است و نوازندگان خیابانی در شهر زیبای کبک در همه جا دیده میشدند و همچنین از عریض ترین پیاده رو چوبی کانادا در شهر کبک سیتی دیدن کردیم ، و در یک موزیک فستیوال بزرگ که در شهر کبک در حال اجرا بود شرکت کردیم .

کبک شهر فرانسوی زبان کانادا با فرهنگ و معماری فرانسوی در کانادا به اروپای کوچک معروف است.

موزیک فستیوال بزرگ کبک

از شهر کبک بعد از دوساعت اتوبوس سواری به شهر مونترال رفتیم و دو شب اقامت در شهر مونترال داشتیم و از استادیوم المپیک مونترال دیدن کردیم که محل مسابقات المپیک تابستانه سال ۱۹۷۶ بود و پرچم کشور ایران هم در کنار پرچم های کشورهای دیگری که در المپیک شرکت کرده بودند به چشم میخورد.

بیشه تور در استادیوم المپیک مونتریال محل مسابقات المپیک ۱۹۷۶

کلیسای نتردام مونتریال با معماری قرون وسطایی

کلیسای نتردام در شهر فرانسوی زبان مونتریال کانادا

مونتریال بزرگترین شهر فرانسوی زبان دنیا بعد از پاریس میباشد

بعد از دو شب اقامت در شهر فرانسوی زبان مونتریال با پرواز ۵ ساعته به سمت شهر کلگری رفتیم و  دو دستگاه اتوبوس در آنجا منتظر ما بودند و مستقیم به سمت پارک ملی بنف حرکت کردیم که یکی از زیباترین پارکهای ملی در دنیا است که در ایالت آلبرتا در کشور کانادا قرار گرفته است.

از دیدنیهای دیگری که در پارک ملی بنف داشتیم  دیدار دریاچه ملین در آغوش کوهستان راکی بود.

دهکده بنف آلبرتا کانادا

همچنین دهکده کوهستانی بنف بسیار زیبا بود که در قلب کوهستان راکی قرار داشت.

 

هتل فریمونت هتلی کوهستانی در بنف که چندین فیلم در فضای زیبای این هتل ساخته شده است.

گذر خرس سیاه از وسط جاده پارک ملی بنف

بعد از آن به سمت رودخانه و آبشار آثاباسکا حرکت کردیم و از رودخانه و آبشار آثاباسکا دیدن کردیم، سپس به سمت هتل فرمونت رفتیم هتل فرمونت یکی از گرانقیمت ترین و مجلل ترین هتلهای کوهستانی میباشد که در پارک ملی بنف کانادا قرار دارد.

جالب است که کلگری چون به قطب شمال نزدیک است تقریبا ما ۱۲ ساعت روز داشتیم و ساعت  ۱۰/۵ شب شاهد غروب خورشید بودیم به دلیل نزدیکی به مدار قطب شمال روزهای تابستان و شبهای زمستان بسیار طولانی میباشد.

در پارک ملی بنف دسته های گوزن ماده و گوزن نر شاخدار شمال آمریکا را به شکل شانسی مناظره گر بودیم.

در ایالت آلبرتا سطل آشغالها طوری طراحی شدن که خرسها نتوانند به راحتی بهشون دسترسی داشته باشند.

شب را در ایالت آلبرتا در یک هتل کوهستانی سپری کردیم، فردا صبح حرکت کردیم به سمت پارک ملی جاسپر، و در آنجا از آبشارهای و دریاچه های زیادی دیدن کردیم.

آبشار بو آلبرتا

به طرف ملینا کنیون(دره ملینا)

از دره ملینا کنیون و همچنین آبشار ملینا کنیون دیدن کردیم. دریاچه لوییس در قلب رشته کوههای راکی در پارک ملی جاسپر بود.

دریاچه مدیسین و کمی آنسوتر جنگلهای سوخته پارک ملی جاسپر

گاهی با انداختن ته سیگار روی زمین، انبوهی از درختان آتش میگیرد

بعد از دیدن پارک ملی جاسپر به سمت شهر کلگری برگشتیم و در آن شهر بزرگترین فستیوال روباز دنیا در آنجا اجرا میشد، و ما از قبل بلیطها را تهیه کرده بودیم و در بزرگترین فستیوال روباز دنیا در شهر کلگری شرکت کردیم.

نام این فستیوال که در یک شهربازی بزرگ اجرا شده بود بنام فستیوال استمپید کلگری بود که در آن مسابقاب ارابه رانی، اسب رانی، موتور سواری  و انواع و اقسام فعالیتها اجرا میشد، و مهمترین قسمت این فستیوال مراسم آتش بازی در شب بود.

بندرگاه مسافری و تفریحی ویکتوریا

جزیره ویکتوریا با کشتی حدود یکساعت تا سیاتل آمریکا و یکساعت ونیم تا ونکوور کانادا فاصله دارد البته ما ونکوور را انتخاب کردیم

فردا صبح با پرواز به سمت جزیره ویکتوریا حرکت کردیم، جزیره ویکتوریا جزیره انگلیسی زبان میباشد و جز ایالت بریتیش کلمبیا به حساب می آید.

پرواز ما از شهر کلگری به سمت جزیره ویکتوریا یک ساعت طول کشید، به محض اینکه وارد جزیره شدیم متوجه متفاوت بودن بافت جزیره و بسیار مجلل بودن ساختمانها و بسیار بکر بودن  طبیعت جزیره شدیم که برایمان بسیارجالب بود.

در جزیره ویکتوریا هتلی بنام امپرس ویکتوریا وجود دارد که هتل قرن نوزده میباشد و قدیمی ترین و بزرگترین هتل جزیره ویکتوریا میباشد از این هتل دیدن کردیم جالب است که قیمت یک قوری چایی در این هتل ۷۸ دلار میباشد و طرفداران بسیار زیادی دارد و همچنین از ساختمان پارلمان ویکتوریا و مجسمه طلایی جورج ونکورور که کاشف بریتانیایی بریتیش کلمبیا بوده که بالا سر ساختمان پارلمان ویکتوریا قرار گرفته دیدن کردیم.

خلیج ویکتوریا بنام خلیج اینر میباشد از آنجا به آبهای اقیانوس آرام راه دارد و از این خلیج میتوانیم خودمان را به مدت یک ساعت با کشتی به سیاهتل آمریکا و یا ونکوور کانادا برسانیم.

 

عکس هنری یکی از دوستان بیشه تور خلیج ویکتوریا از داخل ساختمان پارلمان

بیشه تور روبروی ساختمان مجلس و پارلمان بریتیش کلمبیا در جزیره ویکتوریا

محل جلوس نمایندگان پارلمان ویکتوریا

از داخل ساختمان پارلمان بریتیش کلمبیا در جزیره ویکتوریا دیدن کردیم و قسمتهای مختلفش را تماشا کردیم.

مجسمه ملکه ویکتوریا در روبروی ساختمان پارلمان بریتیش کلمبیای کانادا قرار گرفته است.

جزیره ویکتوریا و خیابانهای جزیره ویکتوریا برای قدم زدن و لذت بردن از هوای مطبوع اقیانوسی عالی میباشد، به علت هوای مطبوعی که شهر ویکتوریا دارد خیلی از ثروتمندان و بازنشستگان کانادا در جزیره ویکتوریا زندگی میکنند.

در روز دوم که در جزیره ویکتوریا بودیم از باغ بوچارت که بزرگترین باغ گل بریتیش کلمبیا و شمال آمریکا میباشد دیدن کردیم ،باغ بوچارت ویکتوریا که ساخت آن توسط همسر معدن چی ثروتمندی با چند شاخه گل رز آغاز شده و هم اکنون تبدیل به بزرگترین باغ گل شمال آمریکا شده است.

ساخت باغ بوچارت سال ۱۹۰۴ میلادی آغاز شد

طراحی و کامل شدن این باغ در حدود ۲۰ سال زمان برده است، بیشتر از صدها نوع گل رز و انواع واقسام گلها و درختان دیگر داخل این باغ به شکل زیبایی طراحی و پرورش داده میشود.

بعد از اقامت یک شب و دو روز در جزیره ویکتوریا با کشتی در آبهای اقیانوس آرام به سمت شهر زیبای ونکوور حرکت کردیم ،و مدت زمانی که داخل کشتی بودیم یک ساعت بود. در شهر ونکوور از پارک کاپیلانو دیدن کردیم که در این پارک یکی از بزرگترین پلهای معلق کانادا بنام پل معلق کاپیلانو قرار داشت.

پارک جنگلی کاپبلانو و پلهای معلق آن

بیش از ۳۰ پل در میان جنگلهای پارک کاپیلانو در میان درختان ساخته شده است

گردشگران خوش ذوق بیشه تور روی طولانی ترین پل معلق ونکوور با ۱۳۷ متر طول و ۷۰ متر ارتفاع

تعداد زیادی  پلهای کف شیشه ای و پلهای کف چوبی در این پارک طراحی شده بود.

روز بعد به سمت کوهستان گروس حرکت کردیم و با تله کابین خودمان را به بلندترین نقطه شهر رساندیم و از بالای کوه گروس کل شهر ونکوور و خلیج ونکوور زیر پای ما بود و در آنجا توانستیم از یک زوج خرس قهوای گریزلی دیدن کنیم.

خرس گریزلی بزرگترین خرس قهوه ای شمال آمریکا میباشد.

بیشه تور به طرف دهکده کوهستانی ویسلر در ۱۳۰ کیلومتری شمال غربی ونکوور

روز دیگری را  در ونکوور به سمت دهکده ویسلر حرکت کردیم که دهکده کوهستانی میباشد. ویسلر محل بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۰ بوده است.

 

علامت ورودی دهکده ویسلر که تندیس مقدس سرخپوستان بوده و به عنوان نماد المپیک زمستانه ۲۰۱۰ انتخاب شد.

در ویسلر تله کابین معروفی وجود دارد بنام قله به قله یا پیک تو پیک که کل کوهستان منطقه ویسلر را میتوانیم با تله کابین پیمایش کنیم.

در مسیر دهکده ویسلر از آبشار طبقاتی شنون دیدن کردیم.

محله ایرانیان در نورث بورک تورنتو

در ونکوور یک روز را به سمت نورث ونکوور( محل زندگی ایرانیها ) رفتیم که جالب بود که احساس میکردی داری در ایران قدم میزنی به دلیل اینکه از مطب، دفتر وکالت ، رستوران، میوه فروشی، لباس فروشی، سوپر مارکت و.. و همه چی ایرانیها در آنجا به چشم میخورد که همه از هموطنان خودمان بودند.

بیشه تور در پارک استنلی ونکوور

ایستگاه تله کابین کوهستان گروس ونکوور

دریاچه جنگلی آلیس در ۴۰ کیلومتری شمال غرب ونکوور

خلیج و جزیره و شهر ونکوور از ارتفاعات کوهستان گروس

آهوی چموش در میاه علفزارهای گروس

چشم انداز زیبای خلیج ونکوور و کوه آتشفشان ایالت متحده آمریکا از وست ونکوور(غرب)

کانادا پلیس در شمال ونکوور

داون تان ونکوور

در آمریکا و کانادا وقتی صحبت از دان تان یا down town میشه منظور مرکز شهر با آسمان خراشهای بلند و قطب تجاری و اقتصادی شهر میباشد.

در ونکوور یک روز را به سمت پارک استنلی رفتیم و گشت کاملی داخل پارک استنلی داشتیم و نمای down town از پارک استنلی بسیار زیبا بود.

مشعل خاموش المپیک زمستانه ۲۰۱۰ در شهر ونکوور

پارک استنلی ونکوور یکی از بزرگترین پارک بریتیش کلمبیا میباشد، همچنین یک درخت قدیمی  هزار ساله مقدس در این پارک وجود دارد.

شهرک مسکونی اسکوامیش محل سکونت سرخپوستان کانادایی(آپ اورجینال) در شهر ونکوور

تابلوی سر در ورودی شهرک اسکوامیش آپ اورجینال ها به خط سرخپوستان کانادایی

در ونکوور از شهرک سرخپوستان کانادایی دیدن کردیم محلی بنام اسکوامیشنیشن (شهرک سرخپوستان آمریکای شمالی) معروف میباشد .همچنین در استنلی پارک ونکوور از توتم های سرخپوستان که علامت مقدسی برای سرخپوستان میباشد بازدید کردیم.

آخربن عکس گروهی بیشه تور کنار خلبج ونکوور

بعد از دیدار کانادا، تعداد ۲۷ نفر به ایران برگشته و به همراه ۴۳ نفر، سفر را به طرف کشور مکزیک ادامه دادیم.

بعد از ۶ ساعت پرواز برفراز آسمان ایالت متحده آمریکا به کشور ۱۲۰ میلیون نفری مکزیک در آمریکای مرکزی رسیدیم، مکزیک جز ده کشور پر بازدید دنیا

به مکزیکوسیتی پایتخت کشور مکزیک خوش آمدید

روز اول به طرف شهر تیوشتیتلان همراه با راهنمای محلی انگلیسی زبان حرکت کردیم ابتدا از باغ کاکتوس دیدن کردیم و راهنمای داخل باغ در مورد کاربردهای مختلف کاکتوس برای ما توضیح داد. از برخی از کاکتوس ها مایعی خارج میشود که ۸۰ درصد داخلش دارد که از آن الکل در جهات مختلف استفاده میشود، همچنین از موزه ماسکها در داخل باغ کاکتوس ها هم دیدن کردیم.

(به علت اینکه در مکزیک زبان اصلی زبان اسپانیایی میباشد مجبور شدیم که راهنمای انگلیسی زبان محلی بگیریم)

 کشور مکزیک چندصد نوع کاکتوس دارد، این کاکتوس غول پیکر یه نوع آلوورا هستند که آمرکایی ها اولین کاغذ(پاپیروس) را از این تهیه کردند.

هرم خورشید، بزرگترین هرم باستانی مکزیک در شهر باستانی تیوشتیتلان در ۱۰۰ کیلومتری مکزیکوسیتی

این شهر توسط اقوام مایا ساخته شده و توسظ اقوام آستک بازسازی شده که این اقوام تقریبا شبیه اقوام سرخپوستان آمریکایی هستند که رسم و رسومات خاص خودشان را داشتند که در دنیا از این اقوام تعداد زیادی باقی نمانده است.

بر بلندای هرم خورشید محلی آیینی و بسیار مقدس برای اقوام آزتک مکزیک در سالیان قبل و بعد از میلاد، و مدیران بیشه تور از اقوام گردشگری ایرانی در مکزیک

هرم ماه

هرم ماه در مقیاسی کوچکتر از هرم خورشید و در مقابل هرم خورشید ساخته شده و رفتن تا طبقه دوم این هرم مجاز بوده است.

اهرم نیوشنتیلان در لیست عجایب هفتگانه جدید ثبت شده است.

گردشگران بیشه تور در کاخ ملی، محل زندگی و کار ریس جمهور در شهر مکزیکوسیتی

کلیسای متروپولتین مکزیکوسیتی که قرن ۱۶ توسط اسپانیای استعمارگر ساخته شده است.

ساین مکزیک در شهر مکزیکوسیتی با سه رنگ پرچم کشورشان

هنرمندان خیابانی مکزیکوسیتی با الهام از اقوام باستانی مکزیک (آزتک و مایا)

گشت عصرگاهی میدان زوکالو مکزیکوسیتی

میدان زولاکو  قلب تپنده مکزیکوسیتی و مهمترین مرکز توریستی شهر میباشد  همچنین به میدان استقلال مکزیک معروف است ،زیرا بعد از ۳۰۰ سال زیر سلطه استعمار اسپانیا بودند، اولین قانون اساسی مکزیک در این میدان نوشته شده است.

ستون فرشته استقلال برای مکزیکی ها خیلی ارزشمنده زیرا این ستون یادآور استقلال مکزیک در اوایل قرن نوزدهم میلادی میباشد.

شهر متروپولیتین نا امن ترین شهر مکزیک در مسیر اهرام

در این شهر به ازای رنگی بودن دیوارهای بیرون خانه، صاحبخانه موظف است مالیات بیشتری به دولت بپردازد و به این علت برخی خانه ها رنگی هستند.

بعد از چهار روز اقامت در مکزیکوسیتی با ۶ ساعت پرواز به شهر کنکن، ساحلی ترین شهر مکزیک در شرقی ترین نقطه کشور، رسیدیم.

ساین شهر در هتل ساحلی کنکن

غروب خورشید در شبه جزیره کنکن مکزیک در کنار دریای کاراییب

هتل ما در شهر کنکن یه هتل ساحلی با فعالیت های هیجان انگیز دریایی بود.

 داخل شهر کنکن جذابیتهای دیدنی و تاریخی آنچنانی ندارد و ما یک روز را اختصاص دادیم به دیدن چاله های مقدس و شهر استعماری والادلید در مکزیک، از شهر کنکن تا شهر والادلید مکزیک حدود ۱۲۰ کیلومتر راه بود و این شهر تمام نشانه های معماری اسپانیایی و استعماری را در خود حفظ کرده است.

بازارچه شهر قدیمی والادلید

نژاد اصلی مردم والادلید از همان اقوام سرخپوستان مایا میباشد و شهری کاملا باستانی و سنتی هست.

هتل ۱۷۰ ساله والادلید با سبک اسپانیایی

این شهر در قرن ۱۶ به مدت ۳ قرن توسط اسپانیا اشغال شد، همچنان سبک استعماری را در خود حفظ کرده است.

تمام خیابانهای شهر با الهام از معماری اسپانیایی همچنین به رنگهای تیره و روشن میباشد.

بعد از دیدار شهر والادلید مسیرمان را به طرف سینوته کنکان ادامه دادیم، سینوته ها در اصطلاحات مکزیکی به چاله های پر آب و مقدسی گفته میشود که آب آنها از چشمه های قدیمی تامین شده است و در قدیم اقوام مایا و آستک در کنار این چاله ها به نیایش و عبادت میپرداختند، به همین علت سینوته ها مکانهای مقدس هستند.

بنگوله ،ویلاهای ساخته شده از جنس طبیعت

در محوطه سینوته کنکان تعداد ۲۰ تا ۳۰ بنگوله (ویلاهای ساخته شده از جنس طبیعت) بودند که برای اقامت گردشگران در محوطه سینوته قرار داشتند.

جان من کوتاه بیا بیخیالش شو

سینوته، دریاچه های داخل غار

چاله های بزرگ آب به عمق ۴۰ متر که برای اقوام مایا نیز مکانی مقدس بوده است

برای رفتن داخل سینوته ابتدا باید کمد لباس اجاره میکردیم و نیاز به لباس شنا یا لباس تمیز بود و حتما قبل از وارد شدن به داخل غار  برای پاکیزگی باید دوش میگرفتیم و بلیط تهیه میکردیم، و برخی از افراد ترجیح دادند کهاز بالا شیرجه بزنند داخل دریاچه سینوته و برخی هم از پلکان آهنی استفاده کردند. در هر حال شنا کردن داخل این چاله بزرگ ۴۰ متری برای گردشگران بسیار جذاب بود و وقتی که تصور میکردیم که زمانی اقوام مایا داخل این چاله به عبادت مشغول بودند حس هیجان را برای ما چند برابر میکرد.

آخرین دیدار ما در شهر کنکان بازدید سینوته بود، کنکان بیشتر یه شهر آبی و ساحلی بود که برای گردشگران خاطرات بسیار لطیف و خوشایندی را به جا گذاشت.

آخرین عکس سفر یکماه بیشه تور به کانادا و مکزیک را به این درخت زیبا اختصاص میدهیم.

از همراهی شما سپاسگذاریم.